Warkocze - holenderski, francuski, kłos. Fryzury z warkoczem
Choć warkocze kojarzone kiedyś były z grzecznym wizerunkiem - dziś ten typ fryzury przeżywa prawdziwy renesans. Są polecane zarówno na co dzień jak i na wielkie wyjścia. Wyróżniamy nie tylko wiele rodzajów splotów, ale również całkiem sporo metod ich późniejszego upinania. Warkocze można robić ze wszystkich włosów lub tylko z ich części.
Długie włosy podczas letnich upałów bywają kłopotliwe. Kiedy są rozpuszczone, szybko robi się w nich gorąco, głowa łatwo się poci, a fryzura szybko robi się mało estetyczna. Ponadto podczas wakacyjnych wyjazdów nad morze długie włosy plączą się od wiatru i niszczą pod pływem działania słońca i słonej wody. Co więc zrobić, by zawsze wyglądać pięknie, modnie i stylowo, czuć się komfortowo, a dodatkowo zabezpieczyć nasze włosy przed zniszczeniem? Kluczowy jest wybór odpowiedniej fryzury. W lecie sprawdzą się warkocze. Są teraz super modne, bardzo kobiece, pasują do każdej stylizacji - zarówno tej wakacyjnej, jak i do pracy.
Rodzaje warkoczy
Poznaj najpopularniejsze rodzaje warkoczy i wybierz coś dla siebie
Warkocz klasyczny
Warkocz klasyczny jest dobierany z trzech pasm włosów. Jego wyplatanie możemy zacząć od zebrania wszystkich włosów lub nawet ściągnięcia ich gumką i wyplatania warkocza z kucyka. Ta druga opcja jest popularniejsza wśród osób młodych. Ta prosta i jednocześnie bardzo elegancka fryzura sprawdzi się w każdej sytuacji. Nauczysz się go zaplatać w kilka minut. Możesz go zrobić praktycznie w każdych warunkach - w domu, w podróży, w parku, na plaży, w pracy - będzie Ci potrzebny jedynie grzebień lub szczotka i gumka do włosów.
Warkocz klasyczny
Wykonanie
- rozczesz włosy i podziel je na trzy równe części,
- przełóż lewe pasmo włosów nad środkowym,
- następnie przełóż prawe pasmo włosów nad środkowym - w ten sposób to ono znajdzie się teraz na środku,
- powtarzaj tę czynność do końca długości włosów, pamiętając o mocniejszym przyciąganiu do siebie pasm podczas ich przekładania - dzięki temu warkocz będzie bardziej ścisły,
- końcówkę warkoczyka zabezpiecz gumką.
Warkocz holenderski
Jest to niezwykle widowiskowa fryzura, która z pewnością przyciągnie niejedno spojrzenie. Sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje takie jak przyjęcie urodzinowe, impreza, a nawet wesele.
Warkocz holenderski
Jego wykonanie nie jest tak proste, jak klasycznego warkocza, ale każdy może się tego nauczyć. Wystarczy odrobina konsekwencji. Przećwicz jego zaplatanie co najmniej kilka razy, a z pewnością będzie Ci szło coraz lepiej.
Wykonanie
- rozczesz włosy, wybierz duże pasmo z czubka głowy i rozdziel je na trzy równe części,
- zaplatamy je, właściwie opierając się od tę samą zasadę, co w przypadku klasycznego warkocza, z tym że za każdym razem do przekładanego pasma dobieramy cienkie pasemko luźnych włosów,
- pamiętajmy jednak o tym, że poszczególne pasma przekładamy pod poprzednimi, a nie nad nimi - powstały w ten sposób warkocz staje się mocno wypukły i sprawia wrażenie zaokrąglonego.
- mocno przyciągajmy pasemka włosów podczas ich zaplatania, ponieważ jeśli fryzura będzie luźna, nie będzie wyglądać efektownie i nie będzie zbyt trwała,
- na koniec zabezpieczamy warkocz gumką do włosów. Możemy go tak zostawić lub podpiąć końcówkę woskówkami, czy ozdobną spinką.
Warkocz francuski
Kolejnym rodzajem jest warkocz francuski. Zaczyna się on od czubka głowy, skąd dobiera się do splotu pasma z boków. Taka fryzura polecana jest zarówno do średniej długości jak i bardzo długich pasm. Prezentuje się bardzo elegancko, ale jednocześnie skromnie. To znakomite uczesania do pracy czy na imprezę. Wielbicielki warkoczy chętnie decydują się również na te dobierane. Są one wykonane z wielu cienkich pasm włosów. Charakterystyczne dla tego rodzaju warkoczy jest to, że znajdują się one bezpośrednio przy skórze. Warkocze dobierane są trwalsze i rzadziej samoczynnie się rozplątują, po warunkiem, że są dobrze splecione.
Warkocz francuski
Ten piękny warkocz o delikatnym splocie jest bardzo dziewczęcy i romantyczny. Z pewnością doda nam uroku również na wakacyjnej randce. Jego zrobienie nie jest trudne, ale podobnie jak w przypadku warkocza holenderskiego będzie wymagało odrobiny wprawy.
Wykonanie
- rozczesujemy dokładnie włosy, bierzemy duże pasmo z czubka głowy, dzielimy je na trzy równe części i zaczynamy zaplatać sposobem klasycznym,
- kolejno do każdego zaplatanego pasma włosów dobieramy niewielkie luźne pasemko,
- w tym przypadku przeplatane kosmyki przekładamy nad poprzednimi - dokładnie tak samo, jak w klasycznym warkoczu, a nie pod nimi jak to miało miejsce w splocie holenderskim,
Konturujemy zaplatanie do końca długości włosów i związujemy je gumką.
Warkocz kłos
To bardzo drobny splot, który podkreśli delikatną urodę. Ten rodzaj warkocza jest luźniejszy, będzie pasował do romantycznych stylizacji typu boho lub letnich plażowych sukienek. Splot typu kłos bije również rekordy popularności wśród panien młodych, które wybrały bardzo lekkie eteryczne stylizacje ślubne. Udekorowany kwiatami lub w połączeniu z wiankiem z polnych kwiatów na głowie, wygląda przepięknie.
Warkocz kłos
Wykonanie
- włosy delikatnie rozczesujemy i dzielimy je dwie części,
- z każdej z nich kolejno wybieramy jedno cienkie skrajne pasemko włosów i splatamy je na środku,
- powtarzamy tę czynność na całej długości włosów, starając się, by dobierane przez nas pasma były zawsze mniej więcej tej samej grubości,
- na koniec związujemy kosmyki gumką.
Tutaj sploty są delikatne z drobnych pasemek, więc warkocz typu kłos zajmie na trochę więcej czasu niż klasyczny, holenderski, czy francuski. Efekt jednak z pewnością nas zachwyci.
Modne fryzury z warkoczem
Bardzo ciekawym pomysłem jest uczesanie typu korona. Jest polecane posiadaczkom długich włosów. Wykonany warkocz, klasyczny lub dobierany, oplatamy wokół głowy, tworząc koronę z włosów. To fryzura klasyczna, znakomita do pracy. Można również ozdobić ją niewielkimi spineczkami czy kwiatem: sprawdzi się na romantycznej randce. Kobiety w bardzo długimi włosami mogą odnaleźć w niej swoją fryzurę na plażę. Tak zaplecione włosy nie przeszkadzają nam w wypoczynku oraz relaksujących kąpielach w morzu.
Warkocz korona
Kolejny pomysł to fryzura typu kukiełka. W tym wypadku warkocz zostaje zwinięty w kok i upięty wsuwkami z tyłu głowy. To również uczesanie bardzo klasyczne, pasuje paniom o regularnych rysach twarzy. Aby nie było zbyt nudno możemy zainwestować w ozdobne spinki.
Kok z warkoczem
Ciekawą stylizacją jest również baranek, czyli dwa warkocze zaplecione po bokach i uformowane w mini koki na kształt baranich rogów.
Warkocz może być centralnym punktem fryzury, ale można go potraktować również jako ozdobę, na przykład zaplatając warkocz z pasm nad uchem, a resztę pozostawiając rozpuszczoną. Możemy również zrobić cienkie dwa warkocze z boków i połączyć je na czubku głowy ozdobną spinką.
Modne są także drobne warkoczyki, wyplatane ze wszystkich włosów. To nowoczesna i delikatniejsza forma dredów, lubiana przez młode kobiety. Cieniutkie warkoczyki można dowolnie stylizować: spinać je w kok lub wiązać w kucyk. Tego typu fryzura doskonale komponuje się z ubraniami w stylu hippie. Po rozplątaniu uzyskujemy efekt delikatnych ale bardzo trwałych loków.
Modny warkocz
Warkocze to idealna fryzura dla pań w każdym wieku. Uroczo wyglądają w nich dziewczynki, pięknie i romantycznie młode kobiety wybierające się na randkę, do pracy czy na ślub, warkocze są również idealne dla pań w średnim i starszym wieku, które są posiadaczkami pięknych długich włosów. W zależności od tego, jaki wybierzemy splot i jakie dodatki w postaci gumek, spinek, wsuwek, kwiatów czy sprayu nabłyszczającego wybierzemy, warkocz będzie wyglądać bardzo elegancko i dostojnie lub delikatnie, zwiewnie i romantycznie.
Komentarze